Jei nenustatoma aplinkybių, dėl kurių Jūs negalėtumėte būti globėju (rūpintoju):

1.Tarnybos teritorinis skyrius Jūsų dokumentus per 3 kalendorines dienas perduoda Tarnybos atestuotiems asmenims, kuriems suteikta teisė vykdyti asmenų, norinčių tapti vaikų globėjais (rūpintojais), šeimynų steigėjais, dalyviais ar budinčiais globotojais, mokymus pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą, patvirtintą Tarnybos direktoriaus 2018 m. birželio 1 d.  įsakymu Nr. BV-66 (toliau – Tarnybos atestuoti asmenys).

1. Mokymų trukmė – ne ilgiau nei 3 mėnesiai nuo Tarnybos teritorinio skyriaus teigiamo sprendimo dėl fizinio asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu ar budinčiu globotoju, pradinio įvertinimo ir duomenų apie fizinį asmenį pateikimo Tarnybos atestuotiems asmenims.
  2. Fizinių asmenų, norinčių tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju ar dalyviu, mokymus pagal Pagrindinę globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos dalį sudaro 7 grupinės sesijos  ir ne mažiau kaip 2 individualūs susitikimai, tačiau pagal poreikį gali būti organizuojama ir daugiau,. Tarnybos atestuoti asmenys grupinių ir individualių susitikimų metu ištirs Jūsų gyvenimo sąlygas, gyvenimo būdą, atliks Jūsų pasirengimo vaiko globai (rūpybai) ar šeimynos veiklai įvertinimą ir parengs išvadą dėl Jūsų pasirengimo  vaiko globai (rūpybai) ar šeimynos veiklai.
  3. Fizinių asmenų, norinčių tapti budinčiu globotoju, mokymus pagal Pagrindinę globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos dalį ir Specializuotą asmenų, ketinančių teikti socialinės priežiūros paslaugas, ir bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos dalį sudaro 13 grupinių sesijų  ir ne mažiau kaip 2 individualūs susitikimai, tačiau pagal poreikį gali būti organizuojama ir daugiau. Tarnybos atestuoti asmenys grupinių ir individualių susitikimų metu ištirs Jūsų gyvenimo sąlygas, gyvenimo būdą, atliks Jūsų pasirengimo prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus įvertinimą ir parengs išvadą dėl Jūsų pasirengimo  prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus.
  4. Vaiko artimųjų giminaičių, norinčių globoti (rūpintis) vaiką, mokymus pagal Artimųjų giminaičių rengimo vaiko globai (rūpybai) programos dalį sudaro 6 grupinės sesijos  ir ne mažiau kaip 2 individualūs susitikimai, tačiau pagal poreikį gali būti organizuojama ir daugiau. Tarnybos atestuoti asmenys grupinių ir individualių susitikimų metu ištirs Jūsų gyvenimo sąlygas, gyvenimo būdą, atliks Jūsų pasirengimo vaiko globai (rūpybai) įvertinimą ir parengs išvadą dėl Jūsų pasirengimo vaiko globai (rūpybai).
  5. Mokymai privalomi kiekvienam fiziniam asmeniui, norinčiam tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu ar budinčiu globotoju, dėl kurio teigiamo pradinio įvertinimo priimtas Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimas, ir jo sutuoktiniui ar bendrai gyvenančiam neįregistravus santuokos asmeniui, išskyrus vaiko artimuosius giminaičius.
  6. Mokymai nėra privalomi, tačiau rekomenduojami vaiko artimiesiems giminaičiams, dėl kurių teigiamo pradinio įvertinimo priimtas Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimas, taip pat fizinio asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), sutuoktiniui ar bendrai gyvenančiam neįregistravus santuokos asmeniui.