VšĮ Paparčių šv. Juozapo šeimos namai ieško Budinčio globotojo, kuris laikinai (iki metų laiko) galėtų globoti vaikus, ir už tai gauti atlygį!

Budintis globotojas - tai asmuo, kuris laikinai likusį be tėvų globos vaiką prižiūri savo namuose, natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam fizinį ir emocinį saugumą, ugdymąsi, auklėjimą, atliepia vaiko poreikius ir suteikia kasdienę priežiūrą.
Budinčio globotojo veikla – tai ne vien svarbi ir prasminga gerumo, pilietiškumo išraiška, tai veikla pagal individualios veiklos pažymėjimą. Atlygis budinčiam globotojui mokamas Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo laikotarpiu net ir tais atvejais, kai Globos centras neperduoda budinčiam globotojui prižiūrėti vaiko.

Jei norite tapti budinčiais globotojais, turite atitikti šiuos vaiko globėjui (rūpintojui) įstatymų keliamus reikalavimus:
- būti 21-65 metų amžiaus;
- turėti ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą;
- nesirgti ligomis, kurioms esant negalėtumėte globoti (rūpinti) vaiko;
-nebūti teismo pripažinti neveiksniais arba ribotai veiksniais šioje srityje;
-nėra kitų Civilinio kodekso 3.269 straipsnyje nurodytų pagrindų;
-nebuvo ar nėra apribota tėvų valdžia;
-nebūti nušalinti nuo globėjo (rūpintojo) pareigų;

Asmeniui, norinčiam tapti budinčiu globotoju ir atitinkančiam įstatymo keliamus reikalavimus globėjui (rūpintojui), reikės baigti mokymus pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos pagrindinę dalį ir specializuotų mokymų dalį. Mokymai – nemokami. Baigus mokymus, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atestuoti asmenys parengs išvadą dėl Jūsų pasirengimo tapti budinčiu globotoju.

Jei norite tapti budinčiais globotojais, esate kviečiami kreiptis į Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos skyrių. Čia jus nukreips į VšĮ Paparčių šv. Juozapo šeimos namų globos centrą.